MISA CAR
Da biste videli sve teme i postove molimo registrujte se.


Misa car Administracija

Join the forum, it's quick and easy

MISA CAR
Da biste videli sve teme i postove molimo registrujte se.


Misa car Administracija
MISA CAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vreme
Log in

I forgot my password

Slike dana
Poll

Da li vam se svidja novi logo foruma?

sve o tenisu I_vote_lcap57%sve o tenisu I_vote_rcap 57% [ 4 ]
sve o tenisu I_vote_lcap43%sve o tenisu I_vote_rcap 43% [ 3 ]

Total Votes : 7

Latest topics
» Svi recnici
sve o tenisu EmptyThu Jun 11, 2009 5:23 pm by Misa car

» ZAGOR (duh sa sekirom)
sve o tenisu EmptyThu Jun 11, 2009 5:22 pm by Misa car

» ANTI-NATO Grafiti
sve o tenisu EmptyThu Jun 11, 2009 5:20 pm by Misa car

» Vicevi i sale
sve o tenisu EmptyThu May 28, 2009 8:16 pm by Duki

» Misa car forum toolbar
sve o tenisu EmptyTue May 19, 2009 12:14 am by Misa car

» Midtown Madness 2
sve o tenisu EmptySun May 17, 2009 2:07 am by lax

» Fishing Simulator 2 - Sea Dream (Full Version)
sve o tenisu EmptyMon May 04, 2009 8:36 pm by lax

» The Sims 2 + All Expansion & Stuff Packs
sve o tenisu EmptyMon May 04, 2009 8:24 pm by lax

» CS 1.6 Na Kosovo Ravno + Nova Oruzja
sve o tenisu EmptyMon May 04, 2009 8:15 pm by lax

Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 96 on Wed Apr 14, 2021 8:34 pm
Statistics
We have 205 registered users
The newest registered user is eldrdaaraw

Our users have posted a total of 247 messages in 112 subjects

sve o tenisu

Go down

sve o tenisu Empty sve o tenisu

Post  Zoric995 Sat May 02, 2009 1:09 am

ovde ubacite sve o tenisu

Zoric995
Moderator
Moderator

Broj poruka : 142
Datum upisa : 2009-05-02

Back to top Go down

sve o tenisu Empty Re: sve o tenisu

Post  Zoric995 Sat May 02, 2009 1:10 am

Najbolji
srpski teniser Novak Djoković postavljen je za trećeg nosioca na
Masters turniru u Indijan Velsu i u prvom kolu biće slobodan, odlučeno
je žrebom
Viktor Troicki će u 1. rundi igrati Rusom Mihailom Južnjim, dok će Janko Tipsarević čekati jednog igrača iz kvalifikacija.

Titulu
na turniru brani Djoković, koji je prošle godine u finalu savladao
Mardija Fiša. On bi u drugoj rundi mogao da se sastane sa Argentincem
Martinom Vasalom Arguelom, koji će u prvom kolu igrati protiv
kvalifikanta. U eventualnom 1/4 finalu bi igrao sa Davidom Fererom, od
kojeg je izgubio meč u Dejvis kupu prošlog vikenda. U polufinalu bi se
sastao sa Rafaelom Nadalom, ukoliko oba tenisera stignu do tog dela
žreba.

Troicki bi, ukoliko prebrodi prvo kolo, u nastavku
turnira igrao protiv Tomaša Berdiha iz Češke, dok bi Tipsarevićev rival
u drugom kolu mogao biti 10. nosilac, Španac Fernando Verdasko.

Nagradni fond u Indijan Velsu iznosi 4,5 miliona dolara.

Zoric995
Moderator
Moderator

Broj poruka : 142
Datum upisa : 2009-05-02

Back to top Go down

sve o tenisu Empty Re: sve o tenisu

Post  Zoric995 Sat May 02, 2009 1:10 am

Teniser
Srbije Janko Tipsarević izgubio je u petak rano ujutro od Brazilca
Tomaza Belučija u prvom kolu turnira u Indijan Velsu sa 2:1, po
setovima 5:7, 7:5, 6:2.
Tipsarević, koji je trenutno 46. na ATP
listi, i Beluči - 69. igrač sveta, koji je došao iz kvalifikacija, do
sada nisu igrali jedan protiv drugog.
Od predstavnika Srbije na
turniru u Indijan Velsu učestvuju još Novak Đoković, koji je treći
nosilac, i Viktor Troicki u singlu, kao i Nenad Zimonjić i Kanađanin
Danijel Nestor, koji su drugi nosioci u dublu.
U konkurenciji teniserki igraće kao drugi nosilac Jelena Janković, a kao peti nosilac Ana Ivanović.

Zoric995
Moderator
Moderator

Broj poruka : 142
Datum upisa : 2009-05-02

Back to top Go down

sve o tenisu Empty Re: sve o tenisu

Post  Zoric995 Sat May 02, 2009 1:11 am

Almagro i Venus pobednici Akapulka
Španski teniser Nikolas Almagro osvojio je turnir u Akapulku, dok je u ženskoj konkurenciji trijumfovala Venus Vilijams.

Almagro je u finalu u muškoj konkurenciji savladao Francuza Gaela Monfisa sa 6:4, 6:4. Španac je na turniru u meksičkom letovalištu bio postavljen za četvrtog, a Monfis za drugog nosioca. U ženskoj konkurenciji Venus Vilijams savladala je u finalu Italijanku Flaviju Penetu sa 6:1, 6:2. Vilijamsova je bila prva, a Peneta druga nositeljka.

Turnir u Akapulku igrao se za nagradni fond od milion i 226.500 dolara.

Zoric995
Moderator
Moderator

Broj poruka : 142
Datum upisa : 2009-05-02

Back to top Go down

sve o tenisu Empty Re: sve o tenisu

Post  Zoric995 Sat May 02, 2009 1:11 am

Đoković osvojio Dubai!
Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na ATP turniru u Dubaiju pošto je u finalu pobedio Španca Davida Ferera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

Đokoviću je to 12. trofej u karijeri i prvi ove sezone. Finalni duel obeležio je veliki broj brejkova na obe strane. U prvom setu viđeno je čak pet oduzetih servisa, a u drugom tri. Đoković je ipak sve vreme bio u prednosti, i zasluženo je slavio.

Novak je u finalu odigrao najbolji meč dosadašnjeg dela sezone, ali i pored toga morao je da se pomuči jer je i David Ferer bio odličan. Bio je ovo sedmi duel Đokovića i Ferera, i četvrta pobeda srpskog tenisera.

Prvih pet gemova išlo je uz servis, i ništa u tim trenucima nije nagoveštavalo veliki broj brejkova. Ipak, u šestom gemu Đoković je iskoristio prvu brejk šansu na meču, i poveo sa 4:2. Ferer se nije predao i uzvratio je istom merom već u narednom gemu. U osmom gemu Đoković pravi drugi brejk u nizu, ali ponovo ispušta prednost, i Španac izjednačuje na 5:5.

U samom finišu seta Đoković je zaigrao najbolje i, slično kao i u polufinalnom duelu sa Simonom, dobio je set posle 12 gemova (7:5).Srpski teniser psihološku prednost sa kraja prvog preneo je na start drugog seta, i vrlo brzo je poveo sa 3:0 uz jedan brejk. Španac je ipak uspeo da vrati brejk minusa u sedmom gemu (4:3), ali već u narednom Đoković je ponovo zaigrao sjajno i poveo sa 5:3. U poslednjem gemu turnira Đoković je do pobede došao tako što je posle servisa i dosuđenog auta zatražio 'čelendž' koji je pokazao da je lopta bila dobra.

Pre dve godine Đoković je izgubio od Federera koji je kasnije osvojio turnir, prošle godine poražen je od Rodika koji je takođe trijumfovao, a sada je i sam postao šampion.

"Želim da se zahvalim svim srpskim navijačima, ali i svim ostalim fanovima koji su došli u dubai da prate sve tenisere. Takođe, zahvaljujem se i sponzorima", rekao je Đoković posle finalne pobede.

Devid Ferer odao je priznanje srpskom igraču.

"Igrao sam odlično, ali Novak je bio fenomenalan tako da ništa nisam mogao", rekao je David Ferer po završetku meča.

Turnir u Dubaiju igrao se za ukupni nagradni fond od 2.233.000 dolara, a Đokoviću je pripalo 383.000 dolara i 500 ATP poena.

Đoković će narednog vikenda predvoditi Dejvis kup reperezentaciju Srbije u meču prvog kola Svetske grupe tog takmičenja protiv Španije u Benidormu.

Zoric995
Moderator
Moderator

Broj poruka : 142
Datum upisa : 2009-05-02

Back to top Go down

sve o tenisu Empty Re: sve o tenisu

Post  Zoric995 Sat May 02, 2009 1:12 am

Đoković: "Veliki uspeh"
Novak Đoković bio je zadovoljan zbog osvajanja prve titule u 2009. godini.

Najbolji srpski teniser je u finalu ATP turnira u Dubaiju pobedio Španca Davida Ferera sa 2:0 u setovima, i tako osvojio svoj 12. trofej u karijeri. "Osvajanje ovog turnira, u stvari osvajanje bilo kog turnira je veliki uspeh. Ali, pogotovo u Dubaiju koji ima veliku istoriju, i koji je jedan od najjačih turnira. Igrao sam agresivno i, u određenim momentima, bio sam strpljiv.

Pokušavao sam da menjam ritam što se Davidu, ja mislim, nije svidelo. On voli da igra u istom ritmu, i veoma je veliki radnik. On vas tera da zaslužite svaki poen. Upravo zbog toga je i u vrhu ovako dugo", rekao je Đoković nakon finalnog meča.

Đokoviću je ovo bio 12. trofej u 18. finalu. Prošle godine Novak je osovjio trofeje na Australijen openu, Masterse u Indijan Velsu i Rimu, i na kraju je trijumfovao na Masters kupu u Šangaju. Takođe, Novak je prošle godine osvojio i bronzu na Igrama u Pekingu pobedivši Blejka u duelu za treće mesto.

"Fizički i mentalno bio sam u ovom turniru, posebno od četvrtfinala. Zaista sam bio ponosan na sebe. Stigao sam do finala gde nisam imao šta da izgubim. U finalu niko nije favorit. To je meč gde svako ima dodatnu motivaciju da osvoji titulu."

Ovo je najboljem srpskom teniseru svih vremena bila 199. pobeda na ATP turu (72 poraza). Ove godine on ima skor 14-4, nakon polufinala u Sidneju i Marseju i četvrtfinala na Australijen openu. Đokoviću je ovo bilo treće učešće u Dubaiju, i svaki put je otišao za korak dalje. 2007. je poražen od Federera u četvrtfinalu, godinu dana kasnije izgubio je od Rodika u polufinalu, a sada je osvojio titulu.

Ferer je u finalu pokušao da osvoji prvi trofej još od juna 2008. godina i pobede u Hertogenbošu. Španac sada u finalima ima skor 7-6.

"Igrao je bolje od mene, i servirao je bolje. Bio je veoma, veoma skoncentrisan na meč. Ali što se mene tiče, odigrao sam veoma dobar meč. Zadovoljan sam svojom igrom, a ključ u finalu je bio jednostavan – on je bolji igrač od mene", iskren je bio Ferer nakon poraza.

Zoric995
Moderator
Moderator

Broj poruka : 142
Datum upisa : 2009-05-02

Back to top Go down

sve o tenisu Empty Re: sve o tenisu

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum